6194,77 od Wapna dla dzieciaków!

27-01-2010

Po przeliczeniu przez Banko PeKaO w Poznaniu ostateczny wynik 18 Finału WOŚP w Wapnie to 6194,77 zł

DZIĘKUJEMY!!! Jesteście wielcy!!! Niech dobre anioły fruwają nad Wami!!!

Zima? My się zimy nie boimy!!!

Orkiestra obchodziła 18-tkę a w Wapnie Szkolny Klub Wolontariusza zagrał z Jurkiem Owsiakiem po raz 5. I po raz kolejny mieszkańcy najmniejszej gminy powiatu wągrowieckiego udowodnili, że są ludźmi o wielkich sercach.

Atak zimy wywołał obawy przed 18 Finałem WOŚP. Już w sobotę niczego nie można było być pewnym. Większość dróg w gminie stawała się nieprzejezdna. Co będzie nazajutrz??? W niedzielny poranek telefony członków sztabu aż grzały się od połączeń. Kogoś zasypało, ktoś nie dojedzie, kogoś nie będzie na porannej kweście, ktoś utknął w zaspie. Nie był tak źle. Kwesta pod kościołami w Wapnie, Srebrnej Górze i ościennym Dziewierzewie zaczęła się zgodnie z planem. Byli pewnie i tacy, którzy nie dotarli na poranne i przedpołudniowe msze, ale ci, którzy się zjawili jak zwykle wrzucali do orkiestrowych puszek ile tylko mogli. Były pięciogroszówki. Były i pięćdziesięciozłotówki! W południe pługi przetarły drogi. Po godz. 14 sztab zasiadł do pierwszego liczenia. O 15.00 wolontariusze byli już w Zespole Szkół. Zaczęły się ostatnie przygotowania. Niestety już wtedy wiedzieliśmy, że ze względu na warunki atmosferyczne nie odbędzie się orkiestrowa dyskoteka w Klubie VIVA.

Początek imprezy z małym opóźnieniem. Oczywiście w gościnnych progach wapieńskiej szkoły. Zaczęła jak zwykle Roksi – nasza była uczennica i etatowa konferansjerka. Na początek maluchy z przedszkola w kolędach i świątecznych piosenkach. Potem starszaki z jasełką. Widać ich było na ekranie. Tak jak w ubiegłym roku niezawodne „makówki” transmitowały całą imprezę w Internecie. Pierwszy wynik liczenia – 2300 zł. Pierwsza aukcja….ups!!! - sprzedaż przedmiotów. Kto da więcej? Mamo, mamo – no kup to! To prowadząca po raz pierwszy aukcję Roksi. (na początku trema, ale potem szło już bez problemów). Wszyscy oferujący dary przekazali oczywiście dochód z ich sprzedaży na ratowanie dzieci chorych na choroby onkologiczne. Na szkolnej stronie www pojawiły się pierwsze zdjęcia. Potem ze wstążkami zatańczyły dziewczyny z gimnazjum a po nich uczniowie klas 2 podstawówki pokazali swoją jasełkę z bohaterami bajek. Koga tam nie było! Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Śnieżka, rybak ze złotą rybką, Smerfetka, Pinokio. No i oczywiście niezapomniana w naszej szkole …Pszczółka Maja. ;)

W dwóch występach kabaretowych rozśmieszali zebranych Seba i Kuba. Wielki aplauz po tanecznym can canie Darii i Madzi – prawie standing ovations. Na ekranie kolejny wynik liczenia – 3700 zł. „Wymyśliłam Cię” zaśpiewała Marta. Kolejne au….. transakcje kupna-sprzedaży. „Kto da więcej? Kto przebije moją mamę?” to znowu Roksi! Na finał piłka z autografami „chłopaków” (to także Roksi) z Lecha Poznań – poszła za 450 zł. Szczęśliwcem, który odłożył na ten zakup 500 zł okazał się 14-letni Jakub z … Tak tak – przyjechał specjalne do Wapna aż z Kazimierzewa pod Nakłem. W taką pogodę! Brawo!

I już ostatni licytowany „przedmiot” - gasną światła. Jak zwykle nie zawiódł Arek - tort na 18-tkę Orkiestry a potem gromkie STO LAT. Jeszcze Kuba i jego wykonanie przeboju „Biełyje Rozy”. Następne liczenie i …4300 zł. Taka pogoda a jednak. Jest super! Koniec? Nie, nie. Do wspólnej zabawy porwała wszystkich Kasia. Najwierniejsi fani orkiestry i przyjaciele SKW bawili się do samego końca. Kto??? My wiemy i oni wiedzą! I to wystarczy. My zawsze o tym będziemy pamiętać. J

Chwila oddechu, bo niedługo Światełko do Nieba i pokaz sztucznych ogni. Tym razem przy szkole. I znowu wspólne koło. Trzymając się za ręce przyjaciele Orkiestry i SKW podziwiali fajerwerki. Wszystko pod kontrolą strażaków. Gdy zgasły ostatnie błyski ….nic z tego – jeszcze nie do domu. Wolontariusze, opiekunowie i pracownicy szkoły zabrali się ostro do pracy. Szybko i sprawnie uporządkowano salę gimnastyczną i sale lekcyjne – w końcu w poniedziałkowy ranek zaczynał się ostatni przed feriami tydzień nauki. Godz. 23.00 sms do Warszawy z aktualnym wynikiem zbiórki – „Sztab Wapno 5800 zł”.

Uff! Było dużo strachu, obaw, niepewności. A jednak – udało się. Mieszkańcy gminy i tym razem nie zawiedli. Przez zaspy tłumnie przybyli na Finał. I jak zwykle byli bardzo ofiarni. Już wstępny wstępny wynik – ok. 5800 zł. Ponad 700 odsłon na stronie internetowej i prośby o pomachanie do kamerki. Dziękujemy!!! Mieszkańcy gminy Wapno – jesteście wielcy. DZIĘKUJEMY!!!

SKWDZIĘKUJEMY!!! Jesteście wielcy!!! Niech dobre anioły fruwają nad Wami!!!

Sie ma! Do zobaczenia za rok!

PS Wtorek, godziny południowe. Szefowa Sztabu i szefowa SKW z Zuzią i Wenessą liczą i liczą. Dodają, odejmują, mnożą. Trochę trudno uwierzyć. LUDZIE jesteście WIELCY – spisaliście się na szóstkę. A nawet na dwie. Dziewczyny policzyły - …6006,36 zł. Więcej komentarzy nie trzeba.

SKW Składa serdeczne podziękowania za wszelką pomoc w organizacji 18 Finału WOŚP.

Dziękujemy Radzie Gminy i wójtowi gminy Wapno p. Andrzejowi Bąkowi oraz dyrekcji Zespołu Szkół i pracownikom obsługi - szkolne progi są zawsze niezwykle gościnne.

Serdecznie podziękowania składamy wszystkim osobom, które wystawiły na sprzedaż przedmioty a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazały na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi. A więc państwu: Teresie i Andrzejowi Bąk, państwu Agnieszce i Tadeuszowi Patelskim, państwu Małgorzacie i Jackowi Walkowskim z Łodzi, państwu Annie i Arkowi Skibińskim, p. Bogusławie Grzegorskiej, p. Arturowi Siódmakowi oraz p. Alicji Ciężkiej, p. Iwonie Ratajczak, p. Ewie Rysce, p. Beacie Kajtanowskiej z zakładu kosmetycznego z Damasławka, p. Katarzynie Woźniak ze Śremu, p. Mirosławowi Wójcińskiemu, p. Marcinowi Grabowskiemu, p. Alicji Majchrowicz z kwiaciarni Orchidea z Wapna, Przedszkolu Publicznemu w Wapnie, Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Wapnie, oraz Rufiemu i Endriu.

Bufet „żywił” wszystkich zebranych m.in. dzięki pomocy przyjaciela SKW p. Andrzeja Bonka z Dziewierzewa a słodkie wypieki przygotowały nauczycielki – panie: Krystyna Mysiak, Agnieszka Patelska, Magdalena Maroszek i Arleta Wlizło. Dziękujemy!

Skład Sztabu XVIII Finału WOŚP Wapno 2010: Anna Łucyk, Katarzyna Łucyk, Martyna Dziergas, Karolina Zielińska, Zuzanna Patelska, Anna Sokołowska, Hanna Wojtych, Roksana Kurz, Marta Lewandowska, Wenessa Gąsior, Angelika Skóra, Karolina Wróblewska, Anna Baczyńska, Małgorzata Kowalska, Dorota Szczepara, Tomasz Żarnowski, Adam Bąkowski, Agnieszka Kolińska, Dominika Grewling, Jakub Cybul, Kalina Macioszek, Kamila Szczepara, Klaudia Ciężka, Alicja Maciejewska, Weronika Majchrowicz, Mariusz Maciejewski, Mateusz Michalski, Milena Strzelecka, Piotr Maćkowski, Katarzyna Rakowicz, Sebastian Buczkowski, Sebastian Wesołowski, Natalia Sokołowska oraz Brygida Dziergas – szef sztabu, organizator, Renata Żarnowska – organizator, Justyna Korbal – bufet, Dorota Rakowicz – obsługa, monitorowanie występów, Maciej Ryska – obsługa, media, Anna Bejma – obsługa, Monika Stachowiak – obsługa a także wirtualnie „pan od makówek” Jacek Haja.

Wapno.info prezentuje migawki z imprezy, która odbyła się w niedzielę w Zespole Szkół w Wapnie:

WOŚP - Zespół Szkół w Wapnie WOŚP - Zespół Szkół w WapnieKomentarze


anonim na Wapno.info

14:51 18-01-2010

Wolontariat w Wapnie jest WIELKI.Pozdrawiam.maj


anonim na Wapno.info

19:49 16-01-2010

Oby te WIELKIE SERCA były WIELKIE przez cały rok.


Zajrzyj tutaj

Piosenki

Czytaj także

Zacna Nuta

Nasi Przyjaciele

O Wapnie

O nas

Wapno.info

Portal tworzony z myślą o Tobie

Portal społecznościowy Wapno.info powstał z myślą o aktualnych i byłych mieszkańcach Wapna. Jest miejscem spotkań przyjaciół i znajomych oraz źródłem cennych informacji. Więcej...