Jesienna Szarówa

27-10-2009

Tegoroczne lato choć zapowiadało się niezbyt ciekawie, było naprawdę słoneczne. Nie można było narzekać na brak warunków do atrakcyjnego wypoczynku. Aura wręcz "nalegała” na wyprawę nad pobliskie jeziora. Zwłaszcza w sierpniu, metr kwadratowy zacienionego miejsca był na wagę złota. Nawiasem mówiąc: jestem pełen podziwu dla rolników, którzy w owym czasie ciężko pracowali podczas żniw.

Ponoć wszystko w przyrodzie istnieje do końca, a wszystko co dobre szybko się kończy. Kres tegorocznego lata nastąpił dość gwałtownie i niespodziewanie. W dość brutalny sposób miejsce słonecznego lata zajęła wyjątkowo nieprzyjemna jesienno-zimowa aura. Niestety wygląda na to, że na powiewy ciepłego wiatru przyjdzie nam poczekać do wiosny. Widok z okien nie przysparza optymizmu, zachęca raczej do zorganizowania sobie czasu wolnego z pominięciem obcowania z naturą. Szaro, buro, mokro – dla wielu z nas oznacza to lekkie przygnębienie zwane jesienną depresją. Niestety ograniczona ilość promieni słonecznych sprawia, że nie wytwarzają się w naszych mózgach endorfiny, które sprawiają, że człowiek czuje się szczęśliwy. Każdy ma swoje sposoby na to, by nie poddać się aurze i rozbudzić w sobie namiastkę optymizmu. Sport jest dobrą metodą na poprawienie sobie nastroju. Aktywność fizyczna z elementem rywalizacji to coś co podnosi na duchu lepiej niż jakiekolwiek sztuczne substancje.

O ile obecna pora roku nie jest sama w sobie straszna, to przerażająca jest perspektywa jaką roztacza. Nieuchronnie zbliża się zima. Najbardziej znienawidzony przeze mnie okres, w którym żałuje że nie jestem "misiem" brunatnym. Samo wyjście na zewnątrz to wielkie wyzwanie, potem przeważnie wielkie skrobanko i chwila zwątpienia czy auto nie odmówi posłuszeństwa... Podróżowanie komunikacja publiczną jest alternatywą, lecz do przyjemnych nie należy. Najpierw zacierając ręce by zapobiec odmrożeniom czekamy na przystanku, następnie powtarzamy tę czynność w autobusie bo kierowca musi zaoszczędzić paliwo, a najlepszym na to sposobem jest wyłączyć ogrzewanie.

Mało to wszystko optymistyczne, ale pamiętajmy że już za 8 miesięcy powinno się ocieplić.

Diego armandonaKomentarze


anonim na Wapno.info

16:02 11-11-2009

Więcej morsowania Bratku a pokochasz zimę. Bez jakichkolwiek sztucznych substancji.


Zajrzyj tutaj

Piosenki

Czytaj także

Zacna Nuta

Nasi Przyjaciele

O Wapnie

O nas

Wapno.info

Portal tworzony z myślą o Tobie

Portal społecznościowy Wapno.info powstał z myślą o aktualnych i byłych mieszkańcach Wapna. Jest miejscem spotkań przyjaciół i znajomych oraz źródłem cennych informacji. Więcej...